Historie projektu

Sportcentrum Božkovský ostrov

Myšlenka realizace celého projektu vznikla z iniciativy dvou významných plzeňských sportovců Michala Dvořáka (extraligový hokejista mistrovské HC ŠKODY Plzeň, vítěz tipsport extraligy 2012/2013) a Radka Semana (držitel dvou stříbrných a tří bronzových medailí z mistrovství republiky v amatérském ringu, držitel světového titulu mezinárodní federace WTBF v profesionálním ringu, v současné době šéftrenér boxerského oddílu BC Star Plzeň), kteří za účelem realizace projektu založili občanské sdružení DS TRAINING CENTER O.S. a projekt za významné podpory Evropské Unie také úspěšně zrealizovali.

Projekt výstavby Sportcentra Božkovský ostrov v Plzni byl předložen do 29. výzvy Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad na období 2007 – 2013 (ROP), který významným způsobem podporuje regionální rozvoj a v rámci  Prioritní osy 3 - Rozvoj cestovního ruchu, Oblasti podpory 3.1 – Rozvoj infrastruktury cestovního ruchu také rozvoj cestovního ruchu v regionu. Předložený projekt uspěl v konkurenci dalších projektů a získal tak nárok na spolufinancování z prostředků Evropské unie. Možnost čerpání podpory z Evropského fondu pro regionální rozvoj byla velmi významným aspektem úspěšné realizace projektu.

Obsahem projektu byla kompletní rekonstrukce tělocvičny Tělovýchovné jednoty Božkov v lokalitě relaxačně-sportovního areálu na tzv. Božkovském ostrově, jež je cíleně koncipováno a postupně přetvářeno ve volnočasové centrum a tedy i turisticky atraktivní místo se soustředěnou nabídkou atraktivit a služeb cestovního ruchu. Rekonstrukcí došlo k celkové modernizaci objektu a vybudování víceúčelového sportovního centra pro aerobní cvičení, individuální úpolové a kolektivní sporty. Přístavbou objektu vznikl nový boxerský ring. Sportovní centrum Božkovský ostrov bude mít plné celoroční využití.

Samotná rekonstrukce objektu proběhla v období 7 – 12 / 2014.

Obecným cílem projektu je zvýšit využití potenciálu území posílením infrastrukturní vybavenosti pro cestovní ruch. Tohoto cíle bude dosaženo rozšířením nabídky možností pro trávení volného času, posílení vzájemné provázanosti atraktivit cestovního ruchu a jejich dostupnosti, posílením konkurenceschopnosti nabídky cestovního ruchu v období zimní sezóny a ve zvýšení kvality a úrovně poskytovaných služeb.

Nově vybudované sportcentrum bude sloužit celoročně individuálním i skupinovým návštěvníkům města Plzně a celého plzeňského regionu, jako zařízení pro sport, rekreaci a relaxaci. Plánujeme organizovat sportovní kempy amatérských i profesionálních oddílů a jiných sportovních či firemních seskupení, které mohou sportovní zařízení využívat pro svou tréninkovou přípravu nebo jen zpestření svého pobytu v regionu. S partnery projektu mezi něž patří např. hotel U Zvonu či hotel PRIMAVERA, jsme schopni návštěvníkům připravit plnohodnotný program propojující sportovně-rekreační aktivity s nabídkou ubytování a dalšími volnočasovými aktivitami. Sportovní zařízení bude také využíváno pro organizaci sportovně-zábavných akcí pro veřejnost – boxerské galavečery s účastí zajímavých boxerských týmů, polštářová bitva se zakončením boxerské sezóny, dětské dny ve spolupráci s partnerem projektu TJ Božkov a mnohé další např. i ve spolupráci s dalším partnerem projektu, jímž je městská část Plzeň 2.

Z výše uvedeného je zřejmé, že objekt Sportcentra Božkovský ostrov poskytne skutečně široké možnosti pro sportovní i nesportovní veřejnost a významným způsobem rozšíří příležitosti k využití volného času pro obyvatele Plzně i okolí. Všechny zájemce o nabídku nabízených služeb v tomto nově vzniklém zařízení srdečně zveme k návštěvě a věříme, že budete s našimi službami maximálně spokojeni.